ماه صفر و واقعه اولین روز

ماه صفر دومین ماه از ماهای دوازده گانه قمری است که در ان مصیبتهای زیادی بر بر اهل بیت پیغمبر وارد شد.

اولین رخداد در این زمینه ورود کاروان اسراء اهل بیت به سرپرستی حضرت امام زین العابدین علیه السلام و عمه بزرگوارشان یعنی بلاکش دوران حضرت زینب سلام الله علیها به سرزمین شام بود.

بعد از ان نبرد خونین وجنگ نابرابر و بدور از چشم همگان پس از به خاک و خون کشیدن فرزندان رسول خدا و خامس ال عبا وتمامی مردان از یاران و بنی هاشم بجز امام سجاد علیه السلام با تبلیغات وسیع و گسترده در مرکز حکومت ان زمان (شام ) و دیگر شهرهای زیر سلطه مانند کوفه و… ماهیت این نبرد نابرابر و ریختن خون بهترین انسان و امام برحق حضرت اباعبدالله الحسین علیه السلام را بگونه ای وانمود کردند که ای مردم به فرزندان خود افتخار کنید که اینان از جنگی باز میگردند که در ان با کسانی که از دین رسول خدا خروج کرده بوده بودند فائق امده و اماده ورود به شهر میباشند جشن و شادی و هلهله و لباس نو و طبل و هرانچه اسباب شور و نشاط است مهیا کردند .اما بشنوید از ان طرف که سرهای مقدس شهدای کربلا و در راس ان سر نازنین و مقدس امام خسین علیه السلام بود که بر بالای نیزه نظاره گر اطفال و کودکان بی پناه و زنان مصیبت زده و هراسان باکوله باری از غم و اندوه و ماتم بود که در استانه ورود به شهر شام بودند.

اری مردم را برای تماشای اسراء ال رسول به دروازه شهر و مجلس یزید دعوت کردند اری مردم به تماشا امدند به تصور اینکه اینان از دین رسول الله خوج کردند غافل از اینکه اینان خود از اهل بیت رسول الله و خود قران ناطق اند.

اری در این روز ایشان را از دروازه ساعات وارد کردند و به مرکز دارو الخلافه که همکنون در داخل مسجد جامع دمشق واقع شده بردند . همانجایی که با چوب خیزران جسارت بر لب و دندان عزیز فاطمه نمودند و این لحظات بسیار بر حضرت امام سجاد و زینب کبری گران امد بجوری که وقتی از امام سجاد سوال میکنند که اقا کدام مصیبت از همه برشما بیشتر سخت و جانگداز تر بود سه مرتبه فرموده باشند الشام الشام الشام. و شاعر خوش زوق چه زیبا سرود که:

کرببلا و کوفه شد سخت به عترتت ولی                        هیچکجا به سختی شام بلا نمی شود

انشالله خدا قسمتتان کند به سوریه و محل نشستن اهل بیت پیغمبر در مسجد جامع دمشق که با سنگ سفید مرمر و چند سنتی بلند تر از کف مسجد نمایان شده مشرف شوید و از نزدیک در ان فضاناله بزنید.این تصاویر مربوط به یکی از سفرهای این حقیر به شهر شام یا همان سوریه کنونی است که از نظرتان میگذرد.التماس دعا

 

 

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*