محرم1433

سلام دوستان

من امسال هم طبق سنوات گذشته دهه اول محرم را به روستای خودمان ابلشکر علیا که در فاصله حدود بیست و پنج کیلومتری شهرستان باغملک و تقریبا 120 کیلومتری مرکز استان (اهواز) میباشد رفتم و در واقع ادای دین در ان منطقه نمودم.

جمعیت روستا با توجه به کمبود اب در منطقه و عدم کارایی از زمینها برای کشت پرسود اغلب جوانان را راهی شهرها نمود بطوری که کمبود جوانان ساکن در روستا کاملا مشهود است.ولی اغلب همین جوانان و سایر اقوام دوست میدارند اکثر مراسمات دینی و سنتی را در روستا انجام دهند لذا ایام تاسوعا و عاشورا روستا و مسجد ان که تقریبا در مرکز روستا قرار دارد بقدری شلوغ میشود که متولیان امر را بر ان داشته تا بفکر توسعه فضای داخلی مسجد باشند.

الغرض امسال هم مراسمات با شکوه هرچه تمام تر برگزار شد.

از روزهای اول محرم اعلام کردیم تمام کسانی که نذر برای امام حسین علیه السلام یا سایر از اهل بیت و یاران ایشان دارند به مسولین امر اطلاع دهند تا نسبت به ساماندهی ان اقدامات لازم صورت پذیرد.البته در این راستا بعضی از فامیل هم که در شهرهای اهواز و سایر جاها سکونت دارند نذورات خودرا به اینجا اوردند و بحمداله امسال انقدر اهداء نذورات زیاد بود که تدارک نهار ظهر عاشورا بسیار پر رونقتر از سالهلی گذشته شکل گرفت بجوری که غذا برای حدود 800 نفر پخت شد جای همه شما بر سر سفره امام حسین (ع) خالی بود . برنج وخورشت سبزی با کیفیت بسیار بالا که تحسین همگان را در پی داشت.

ادامه مطالب را از زبان تصاویر و کلیپ ببینید شاید جذابتر باشه.سینه زنی 1

.التماس دعا

 

یک نظر

  1. سلام حاجی یه سوال شرعی دارم
    حاجی کارت ایول داره دست رد نکنه

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*