رمضان… شب اول … و شب سی ام

01                                      بنام خدا

جلسه قرائت قران شب اول ماه مبارک رمضان معمولا در منزل عمویی محترم جناب حجه الاسلام والمسلمین حاج سید محمود میرسالاری تشکیل می شود.

در شبهای دوم و سوم هم معمولا در منزل دایی بزرگوار جناب حجه الاسلام والمسلمین حاج سید طیب موسوی موسس حوزه علمیه امام جعفر صادق علیه السلام و دیگر روحانیت معظم برگزار می گردد.

list asami

این برگه روبرو که مشاهده می کنید در واقع برای تنظیم نوبت و ثبت نام داوطلبانه توسط جناب حجه الاسلام سید جعفر میرسالاری که قبلا عرض کردیم محوریت جلسات را بر عهده دارند بدین صورت آماده شده که شبهای ماه مبارک رمضان و تاریخ شمسی روز قبل در آن درج شده و افراد از همان شب اول و در منزل عمویی محترم قبل و یا پس از اتمام جلسه با مراجعه به ابوی محترم تعیین وقت نموده و اسم خود را برای گرفتن نوبت جلسه قرائت قرآن در شب مورد نظرشان درج میکنند.

چینش اسامی در لیست قطعا پشت سر هم نخواهد بود و همانند جدولی است که نقاط مختلف آن به تدریج پر می شود تا اینکه در روز های پایانی ماه مبارک رمضان تکمیل می شود. و این این مسئله به دو جهت می باشد اول اینکه مشغله کاری  تعدادی از افراد به گونه ای است که در شیفت بسر می برند و باید تشکیل جلسه در منزلشان را با ایامی که در منزل هستند وفق دهند و دوم اینکه تعدادی از افراد که میخواهند در ایام مناسبتی ماه مبارک رمضان جلسه را به منزلشان ببرند از قبل تعیین وقت وی کنند.

شب آخر یعنی شب سی ام ماه مبارک رمضان امسال طبق لیستی که مشاهده می کنید در منزل جناب آقای مشهدی مراد مرادی برگزار گردید.

در شب آخر و هنگامی که به اواخر جزء سی ام قرآن رسیدیم چند سوره پایانی بدین نحو قرائت می شود که جناب حجه السلام سید عبدالله میرسالاری این سور را با صدای خوش در بلندگو تلاوت نموده و همه بصورت دستجمعی ایشان را همراهی می کنند.

در پایان جناب حجه السلام سید جعفر میرسالاری دعای ختم قرآن را با لحنی بسیار زیبا برای حضار قرائت نموده و دعا میفرمایند و همه امین گویان طلب استجابت آن را از خداوند منان مسئلت می نمایند.

تصاویری از شب اول و شب پایانی قرائت قرآن را در ادامه ی مطلب از منظر دید شما خوانندگان محترم میگذرانم.

0020010200304567

یک نظر

  1. سنت بسیار پسندید ای هست ،
    من که چند ساله توفیق استفاده از چنین محفلی رو ندارم ، ولی باتوضیحات و عکسای شما در جریان کامل قرار گرفتم
    دست مَریزاد حاجی جون…………

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*