کتاب روستای من آب‌لشکر

اسفند سال ۱۳۹۵ بود که برای امر تبلیغ و برگزاری مراسمات ایّام فاطمیه (سلام الله علیها) راهی آب‌لشکر شدم.
آب‌لشکر روستایی در شرق استان خوزستان در منطقه‌ای کوهستانی و در فاصله ۲۰ کیلومتری از کوه آسماری و در حدفاصل شهرهای هفتکل و باغملک قرار دارد.

آب‌لشکر در واقع روستای آباء و اجدادی ما به حساب می‌آید و پدران ما از دیرباز در آن سکونت داشتند و کماکان نیز عده‌ای از فامیل و بستگان در آن ساکن هستند. وجود چندین غار، برکه‌های آب، آبشارهای فصلی و غیره در منطقه آب‌لشکر من را بر آن داشت تا برای معرفی روستا و جاذبه‌های گردشگری آن کتابی را تألیف کنم. برای این منظور تحقیقات اولیه خود را با بزرگان روستا بعد از برگزاری نماز جماعت در مسجد انجام می‌دادم و در اوقات بین روز با گشت و گزار در روستا و اطراف آن از مناطق دیدنی آن عکسبرداری می‌کردم.
تنهایی در محل سکونت، این امکان را برایم فراهم آورده بود تا بتوانم نوشته‌ها و تحقیقات میدانی خود را به وسیله لب تابی که به همراه داشتم تایپ کنم. بعد از گذشت یک هفته، مطالب خوبی را جمع آوری و تایپ کردم و این دلگرمی عجیبی را برای ادامه کار به من می‌داد به طوری که تصمیم گرفتم این کار را به هر نحو ممکن به اتمام برسانم.
البته فکر می‌کردم که نوشتن کتاب کار آسانی است و شاید بتوانم در عرض یکی دو ماه آن را به اتمام برسانم ولی وقتی به صورت جدی اقدام به نوشتن کتاب کردم، متوجه شدم که انجام این کار به این راحتی‌ها هم نیست و خلاصه اینکه مراحل مختلف آن تا ایام فاطمیه سال بعد به طول انجامید و در نهایت توانستم در روزهای پایانی اسفند ۱۳۹۶ کتاب «روستای من آب‌لشکر» را به چاپ برسانم و این در واقع اولین تألیف رسمی من بود.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*