برگزاری مجالس فاطمیه، روستای آبلشکر

70

                   السلام علیک یا بنت رسول الله

مردم مومن و محب اهل بیت در روستای آبلشکر، همواره نسبت به برگزاری مجالس ویژه اهل بیت پیامبر صلی الله علیه و آله وسلم همواره پیشگام بوده و با توجه به غنای فرهنگی و وجود روحانیت بومی منطقه نسبت به این مهم، اهتمام نموده و به برپایی مجالس ویژه‌ی خاندان عصمت و طهارت علیهم السلام ثابت قدم هستند.

بخش فرهنگی مسجد امام حسن مجتبی علیه السلام در ایام فاطمیه امسال که مقارن با تعطیلات نوروزی بود و جمعیت زیادی برای گذراندن تططیلات و دیدوبازدیدهای فامیلی به این منطقه سفر می‌کردند فرصت را مغتنم شمرده و با دعوت از روحانیت حاضر، اقدام به برپایی مجالس ویژه شهادت حضرت فاطمه‌ی زهراء سلام الله علیها نمودند.

 سخنران شب اول جناب حجه السلام حاج شیخ جعفر خلیلی بودند. ایشان با معرفی بعظی از اصحاب که با این خاندان مراوده داشتند سخنرانی خود را شروع نموده و با ذکر مصیبتی آن را به پایان رساندند. متاسفانه تصاویر سخنرانی ایشان به دستمان نرسید.

سخنران دوم جناب حجه السلام والمسلمین حاج سید جعفر میرسالاری پرسابقه ترین روحانی منطقه بودند که در شب شهادت حضرت صدیقه‌ی کبری به ایراد سخنرانی تاریخی و بیان کیفیت هجوم به خانه‌ی وحی و بیان مظلومیت این خاندان پرداختند و در پایان با خواندن مصیبت شهادت حضرت فاطمه سلام الله علیها منبر خود را پایان دادند.

سخنران شب شام غریبان را نیز این حقیر به عده داشتم که با بیان حدیثی از حضرت فاطمه‌ی زهراء سلام الله علیها مطلب خود را آغاز کرده و ضمن باز کردن ابعاد مختلف آن به ذکر نکات آموزنده و تطبیق آن با مسائل روز،  در نهایت با خواندن اشعاری در رثای حضرت صدیقه کبری سلام الله علیها و بیان ذکر مصیبت وداع امام مظلوم حضرت علی علیه السلام با همسر باوفایش حضرت فاطمه‌ی زهراء سلام الله علیها منبر خود را به پایان رساندم.

لازم به توضیح اینکه در پایان منبر حاضران به سینه زنی پرداخته و از وجود مداح و ذاکر اهل بیت علیهم السلام جناب آقای عبدالرضا خلیلی بهره مند می‌شدند که تصاویر برگزاری این مراسمات را از نظر شما می گذرانیم.

7172737475767778
79808182838485

… و در پایان منتظر ارسال نظرات شما هستیم.

7 نظر

  1. منظور خطیب شب اول از بعظی 😀 اصحاب، کی بوده؟

  2. خیلی برای افرادی که از روستامون دیدن میکنن مثل حاج آقا حسن زاده امام جمعه موقت اهواز جالبه که سطح مذهبی روستامون اینقدر بالا وبی نظیره .البته این ثمره ی تلاش روحانیت وسادات معظم که بعضیهاشون تو بینمون نیستند.برای زنده ها طلب طول عمر و برای مرحومین طلب غفران دارم.

  3. وای خیلی خوبه ساییتون

  4. اقا لینک مطلبو من پیدا نکردم.میشه راهنماییم کنید؟

  5. سلام.وبسایتتون خیلی خوب و مفیده.به کارتون ادامه بدین

  6. عاشق این وبسایت شدم من.عالی هستید شما

  7. سلام.واقعا وبسایت خوبی دارید

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*